Odpověď na: IVF

#1092
Monik
Účastník

Ahoj nebo dobrý den. Moc mě zaujal váš blog, protože jsem na tom úplně stejně, co se týká diagnózy i profese :-))
Ráda bych se podělila s mou zkušeností, která naštěstí díky CAR u Apolináře vedla ke zdárnému konci.
O PCO vím od svých cca 17 let.Tušila jsem, že asi jednou budu mít problém s otěhotněním, proto jsem to samozřejmě nechtěla příliš odkládat, ale vzhledem ke studiu a pak k práci, ukončení základu, smlouvě na dobu neurčitou atp. jsem vysadila HA někdy v cca 29 letech konec r.2012
Nějaký čas jsme tomu nechávali volný průběh, ale nic.
Pak jsem se rozhodla navštívit CAR v Motole, v místě mé práce, kde jsem ale nebyla přiliš spokojena s přístupem paní doktorky. Provedli nám zde genetické a imunologické vyšetření a doporučili HSK, případně drilling – provedeno 2/2014, ale ke graviditě to nevedlo.
Pak jsem změnila CAR a od léta 2015 šla do CAR u Apolináře. Zkoušen Clostilbegyt, tuším 1-1-1, občas s nálezem dominantního foliklu, ale TT opět vždy negativní.
Rozhodli jsme se tedy nakonec rovnou pro IVF.
1.IVF 4-5/2016 s tuším dlouhým protokolem s preparátem Elonva a dopichován Menopur. Stimulaci jsem snášela celkem dobře, i píchání injekcí bylo nakonec v pohodě.
Výsledkem 1 blastocysta, ET ale neproveden pro OHSS. Embryo zamraženo. OHSS jsem zvládla vyřešit ambulantně, chodila jsem i do práce, jen se mi špatně spalo a bolelo mě břicho.
KET v 7/2016 s pozitivním výsledkem v 8/2016 i srdíčko. Ale na prvním screeningu zjištěno zamlklé těhotenství odpovídající cca 9tt. Konec záři revize.
PAk jsem zkusila kurz hormonální jógy, akupunkturu. Ale cyklus se opět nerozjel, tak vyzkoušen opět 3x clostilbegyt. Nakonec v 4/2017 2.IVF
Tentokrát v krátkém protokolu s Gonalem a pak dopichován Orgalutran, báli se OHSS, tak šli hodně pomalu a nebýt jedné doktorky, která dávky zvýšila, asi by nedošlo ani k odběru vajíček.
Ten nakonec proběhl. Byly z něj 2 blastocysty. 1 zaveden. 1 zamražena. Před ET mi tentokrát nedělali UZ, takže nevím, jestli byly známky OHSS již při závádění či ne, nicméně asi po týdnu rozvoj OHSS s nutností hospitalizace. Měla jsem ascites, břicho jak v 6.měsíci a pak i otok podkoží, plíce naštěstí bez tekutiny. Mohlo zato zvyšující se Hcg, takže jsem byla ochotná vydržet vše :-))
Po asi 10 ti dnech konečně zlepšení a dimise. Tentokrát vše OK a v 1/2018 se nám narodil náš úžasný Vítek. Teď je mu 14,5 měsíců a je to kluk jako buk.
Začínám řešit, jak s druhým….

Omlouvám se za román, stručněji mi to moc nešlo. Doufám, že to někomu pomůže ke zlepšení nálady a ráda zodpovím případné dotazy 🙂
M.