Odpověď na: IVF

#1105
Čápátka
Správce

Věřím, že hormonální jóga pomůže zrelaxovat a uvolnit se, určitě více než Mojžíšová. Já se na tuhle vlnu nedokážu moc naladit, což uznávám není úplně dobře, protože relaxace je nepochybně zdraví prospěšná. Jednu chvíli jsem zkoušela cvičit jak hormonální jógu, tak Mojžíšovou. Obojí jsem nezvládala každý den, pak to přešlo k cvičení ob den (1 den hormonální jóga a další den Mojžíšová), výsledkem byla frustrace, že nic nefunguje a cvičení jsem vzdala.
Po nezdařeném KET jsem se rozhodla zase začít cvičit Mojžíšovou, ale sestavu jsem zapomněla, tak jsem si v knihovně půjčila knížku. Zjistila jsem, že cviky jsou trochu jiné než mě učila fyzioterapeutka a že je důležité pořadí (to mi tehdy neřekla ač jsem se na to cíleně ptala). Začala jsem tedy cvičit sama. Po čase mi to ale nedalo a chtěla jsem mít dohled nad tím, zda cvičím technicky správně, už jsem si vyjednávala cvičení na rehabilitaci, ale pak jsem narazila na soukromou fyzioterapeutku a řekla si, že jí zkusím. Trefa do černého, koukla na mne celkově a ukázalo se, že špatně je skoro vše – od dýchání, po strašně stažené svaly na břiše, strašně stažené pánevní dno. Takže mi dala individuálně cviky a měla jsem dál pokračovat v Mojžíšové. Doporučení 3-4 měsíce neotěhotnět. To jsem v hlavě musela trochu zpracovat, ale byla jsem rozhodnutá jít na další KET v co nejlepší kondici. Osud tomu však nahrál tak, že jsem s cvičením přestala kvůli těhotenství 🙂