Odpověď na: IUI

#1137
Lenice
Účastník

Dobrý den,
tak koukám, že zatím se tu k tomuto tématu nikdo nevyjádřil, tak já přidám svoji momentální zkušenost. Včera jsme byli na první návštěvě v jedné pobočce CARu po doporučení mého gynekologa.
Co se týče naší situace. Dle všeho je problém u partnera, který měl po spermio diagnostikovanou astenospermii, tedy horší pohyblivost. Co se týče kvantity má na rozdávání jen ta kvalita pokulhává. Co se týče mě, krom klasické gyn. prohlídky mě nikdy nikdo nevyšetřoval. Vzhledem k pravidelnosti cyklu a probíhajícím ovulacím jsem brána automaticky za bezproblémovou.
Paní doktorka se mi od začátku jevila jako zmatená, zcela mimo na vše se chodila ptát sestry, se spermiogramem běžela na konzultaci dokonce 2x protože výsledek nějak nezvládla přečíst nebo co (zvládla jsem to i já). Po dlouhém dumání paní doktorky, zdali mi má, nebo nemá udělat UZ se tedy odhodlala. Styl UZ asi popisovat ani raději nebudu, ale nakonec se dobrala výsledku že tam mám 12mm folikul. Bylo nám tedy doporučeno zkusit již v tomto cyklu IUI. Dostala jsem ovitrelle, který si mám za 2 dny píchnou a za další 2 dny mě čeká IUI.
Hned po vstřebání prvního zážitku jsem si doma dohledávala nějaké informace a zjistila, že paní doktorka je v Caru nová pár dní. Bohužel pro mě její přístup byl natolik neprofesionální a laický, že jsem napsala do CARu email, že si přeji změnu ošetřujícího lékaře. Teď tedy doufám, že mi bude vyhověno a IUI již budu absolvovat se zkušeným lékařem a ne lékařkou, která se mě pomalu ptá na to co má dělat. Toť má provní zkušenost. IUI mě tedy teprve čeká.
Trochu mě zaráží, že se neřeší naše situace co se příčiny neplodnosti týče, ale rovnou jdeme zkoušet nějaké pokusy, které třeba mohou být k ničemu. Asi se v tom moc hrabu, vzhledem k tomu, že ve zdravotnictví pracuji a vím jak to v něm dost často chodí mám trochu podezření, že celé IUI funguje na bázi tahání peněz z lidí. Zcela nezkušená a zmatená ošetřující lékařka mě jen utvrzuje v tom, že je to celé o byznyse a ne o lékařství a snaze lidem pomoci. No uvidíme na konce června jak to celé dopadne. Všem přeji hodně štěstí nejen při početí, ale i štěstí na lékaře! 🙂