Odpověď na: IUI

#1138
Čápátka
Správce

Milá Lenice,

mrzí mne, že máte z 1. návštěvy CARu špatný pocit. IUI je metoda defakto nezatěžující, nejdete pod žádnou narkózu, kromě Ovitrelle do sebe nepícháte žádné hormony (máte-li ovulaci, což dle folikulu 12 mm v tomto cyklu máte) a právě se špatnou pohyblivostí spermií může tato metoda pomoci. Pokud má váš CAR smlouvu s vaší pojišťovnou, tak by mělo IUI být na pojišťovnu. Zcela upřímně si nemyslím, že by zrovna IUI byla metoda, na které CAR nějak extra vydělá. Kdyby z vás chtěli jen tahat peníze, tak vám doporučují rovnou IVF. Zároveň bych brala jako pozitivum, že není tendence nic natahovat. O žádný čas nemusíte přijít. Hormonální profil lze stejně vyšetřit 2.-4. den cyklu a klidně se může udělat až když IUI nevyjde… Stejně tak manželovi pořiďte vitamíny na zlepšení spermiogramu, tím ničemu neublížíte. Může rovnou upravit životní styl (to mnohdy udělá více než vitamíny).
Držím palce, aby se změnou lékaře vyhověli. Ovšem pokud máte pocit, že byste měla být vyšetřena i vy, je třeba to lékaři říct, když se k tomu sám nemá. Já jsem zastánce toho, že nesrovnalosti je třeba si vyjasnit (třeba i na další návštěvě, když se vám to doma rozleží v hlavě). Sama jsem toto udělala mnohokrát a vždy se mi dostalo rozumného vysvětlení proč jsou podniknuty zrovna tyto kroky.