Odpověď na: Povídání o cestě k miminku

Čápátka Fórum Otěhotnění Povídání o cestě k miminku Odpověď na: Povídání o cestě k miminku

#1181
zuz
Účastník

Ahoj, moc se mi líbí tvoje stránky o PCOS! Já jsem o nějakém PCOS neměla ani potuchy, než mi diagnózu sdělila gynekoložka po prohlídce, na kterou jsem došla po dvou a půl měsíce bez menstruace po nějakém čase po vysazení antikoncepce. To bylo před rokem a čtvrt a my se začali snažit o miminko. Zkoušela jsem začít cvičit hormonální jógu, moc mě to cvičení nebaví. Dokopu se k němu, až když po měsíci nemám žádnou menstruaci. Zdá se mi, že po pár cvičeních obden se menstruace následně dostaví. Jestli by se dostavila i tak, to ovšem nevím… Samozřejmě je problém v tom, že v takovém cyklu chybí ovulace. Zkouším si měřit bazální teplotu, ale kolikrát jsem to v průběhu vyhodnotila tak, že se ovulace dostavila, ale při pohledu na celý cyklus se to nepotvrdilo. Pak to porovnávám s těma vzorovýma tabulkama a těžko v tom hledám nějaký systém. V lékárně jsem si koupila mimi star obsahující insolit, jestli ale ty pilule nějak fungují, to teda vůbec netuším. Taky se snažím zhubnout, už podruhé…Po první jsem to vydržela pár měsíců, nezdálo se, že by mi tím naběhl pravidelný cyklus, tak mi došla motivace k hubnutí. Teď hubnu znovu od ledna a doufám, že mi to vydrží déle. Teď mám od gynekologa předepsaný ultragestan, tak doufám, že ten k miminku pomůže. Mám jenom jednu známou, o které vím, že se s danou diagnózou také potýká a s daným problémem se nemám na koho obrátit… Díky za prostor pro sdílení tipů a příběhů.