IUI

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1022
   Čápátka
   Správce

   Diskuse na téma IUI

  • #1090
   Čápátka
   Správce

   Vyšlo vám IUI? Měli jste nastimulovanou ovulaci nebo přišla přirozeně? Kolikrát jste IUI absolvovali? Dopláceli jste za něj ve vašem CARu něco?

  • #1137
   Lenice
   Účastník

   Dobrý den,
   tak koukám, že zatím se tu k tomuto tématu nikdo nevyjádřil, tak já přidám svoji momentální zkušenost. Včera jsme byli na první návštěvě v jedné pobočce CARu po doporučení mého gynekologa.
   Co se týče naší situace. Dle všeho je problém u partnera, který měl po spermio diagnostikovanou astenospermii, tedy horší pohyblivost. Co se týče kvantity má na rozdávání jen ta kvalita pokulhává. Co se týče mě, krom klasické gyn. prohlídky mě nikdy nikdo nevyšetřoval. Vzhledem k pravidelnosti cyklu a probíhajícím ovulacím jsem brána automaticky za bezproblémovou.
   Paní doktorka se mi od začátku jevila jako zmatená, zcela mimo na vše se chodila ptát sestry, se spermiogramem běžela na konzultaci dokonce 2x protože výsledek nějak nezvládla přečíst nebo co (zvládla jsem to i já). Po dlouhém dumání paní doktorky, zdali mi má, nebo nemá udělat UZ se tedy odhodlala. Styl UZ asi popisovat ani raději nebudu, ale nakonec se dobrala výsledku že tam mám 12mm folikul. Bylo nám tedy doporučeno zkusit již v tomto cyklu IUI. Dostala jsem ovitrelle, který si mám za 2 dny píchnou a za další 2 dny mě čeká IUI.
   Hned po vstřebání prvního zážitku jsem si doma dohledávala nějaké informace a zjistila, že paní doktorka je v Caru nová pár dní. Bohužel pro mě její přístup byl natolik neprofesionální a laický, že jsem napsala do CARu email, že si přeji změnu ošetřujícího lékaře. Teď tedy doufám, že mi bude vyhověno a IUI již budu absolvovat se zkušeným lékařem a ne lékařkou, která se mě pomalu ptá na to co má dělat. Toť má provní zkušenost. IUI mě tedy teprve čeká.
   Trochu mě zaráží, že se neřeší naše situace co se příčiny neplodnosti týče, ale rovnou jdeme zkoušet nějaké pokusy, které třeba mohou být k ničemu. Asi se v tom moc hrabu, vzhledem k tomu, že ve zdravotnictví pracuji a vím jak to v něm dost často chodí mám trochu podezření, že celé IUI funguje na bázi tahání peněz z lidí. Zcela nezkušená a zmatená ošetřující lékařka mě jen utvrzuje v tom, že je to celé o byznyse a ne o lékařství a snaze lidem pomoci. No uvidíme na konce června jak to celé dopadne. Všem přeji hodně štěstí nejen při početí, ale i štěstí na lékaře! 🙂

  • #1138
   Čápátka
   Správce

   Milá Lenice,

   mrzí mne, že máte z 1. návštěvy CARu špatný pocit. IUI je metoda defakto nezatěžující, nejdete pod žádnou narkózu, kromě Ovitrelle do sebe nepícháte žádné hormony (máte-li ovulaci, což dle folikulu 12 mm v tomto cyklu máte) a právě se špatnou pohyblivostí spermií může tato metoda pomoci. Pokud má váš CAR smlouvu s vaší pojišťovnou, tak by mělo IUI být na pojišťovnu. Zcela upřímně si nemyslím, že by zrovna IUI byla metoda, na které CAR nějak extra vydělá. Kdyby z vás chtěli jen tahat peníze, tak vám doporučují rovnou IVF. Zároveň bych brala jako pozitivum, že není tendence nic natahovat. O žádný čas nemusíte přijít. Hormonální profil lze stejně vyšetřit 2.-4. den cyklu a klidně se může udělat až když IUI nevyjde… Stejně tak manželovi pořiďte vitamíny na zlepšení spermiogramu, tím ničemu neublížíte. Může rovnou upravit životní styl (to mnohdy udělá více než vitamíny).
   Držím palce, aby se změnou lékaře vyhověli. Ovšem pokud máte pocit, že byste měla být vyšetřena i vy, je třeba to lékaři říct, když se k tomu sám nemá. Já jsem zastánce toho, že nesrovnalosti je třeba si vyjasnit (třeba i na další návštěvě, když se vám to doma rozleží v hlavě). Sama jsem toto udělala mnohokrát a vždy se mi dostalo rozumného vysvětlení proč jsou podniknuty zrovna tyto kroky.

  • #1140
   Lenice
   Účastník

   Děkuji za pěknou reakci, trochu mě to uklidnilo. Procedura byla opravdu velmi rychlá, bezbolestná, pouze nyní stále špiním, jako když mi začíná MS. PO 4 měsících jsme získali zase nové výsledky spermiogramu, který byl v normě, takže dobrá zpráva! Udělali jsme pro výsledek maximum. Žádné léky jsem nedostala, tak teď už jen čekat jak to celé dopadlo. Žádanku na hormonální profil jsem dostala, takže když MS dojde půjdu na krev jak radíte 2-4 den cyklu.
   Další vyšetření bych uvítala. dle všeho měl být problém na straně manžela, ale ten měl nyní výsledek dobrý, takže si říkám, jestli není zakopaný pes někde jinde. Tak uvidím jak dopadne případně hormonální profil a objednám se na další konzultaci v příštím měsíci, případně zkusíme ještě jedno IUI.

  • #1144
   Čápátka
   Správce

   Ahoj Lenice, jak to s vámi dopadlo? Doufám, že dobře a našla jsi krásné //.

  • #1151
   Lenice
   Účastník

   Dobrý den,
   bohužel se žádné dvě čárky nekonaly. Test jsem si ani nedělala dle vývoje BT jsem věděla, že je to zbytečné a MS se dostaví. Momentálně cvičím Mojžíšovou a byla jsem na mobilizaci páteře. Tento měsíc jsme nechali ve vlastní režii a na další IUI bych se ráda objednala na srpen 🙂

  • #1154
   Čápátka
   Správce

   To mne mrzí. Také nám nevyšlo první IUI (a bohužel ani další), každopádně do dalšího kola držím moc pěsti! A cvičení Mojžíšové i mobilizace jsou super! Já si to nemůžu vynachválit, bylo to první cvičení, kdy jsem se cítila dobře (hormonální joga mi moc neseděla). Hodně štěstí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.