IVF

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1024
   Čápátka
   Správce

   Diskuse na téma IVF

  • #1089
   Čápátka
   Správce

   Chystáte se na IVF? Chcete se zeptat na konkrétní zkušenosti ostatních? Toto fórum je právě pro vás.
   Máte již IVF za sebou? S jakým výsledkem? Jaký jste měla protokol? Jak jste stimulaci snášela? Vyhl se vám hyperstimulační syndrom? Podělte se s ostatními o cenné zkušenosti.
   Jste již v procesu? Čekáte na ET nebo KET? Zde si můžete krátit dlouhé čekání a diskutovat o tom, co vás trápí nebo naopak těší.

  • #1092
   Monik
   Účastník

   Ahoj nebo dobrý den. Moc mě zaujal váš blog, protože jsem na tom úplně stejně, co se týká diagnózy i profese :-))
   Ráda bych se podělila s mou zkušeností, která naštěstí díky CAR u Apolináře vedla ke zdárnému konci.
   O PCO vím od svých cca 17 let.Tušila jsem, že asi jednou budu mít problém s otěhotněním, proto jsem to samozřejmě nechtěla příliš odkládat, ale vzhledem ke studiu a pak k práci, ukončení základu, smlouvě na dobu neurčitou atp. jsem vysadila HA někdy v cca 29 letech konec r.2012
   Nějaký čas jsme tomu nechávali volný průběh, ale nic.
   Pak jsem se rozhodla navštívit CAR v Motole, v místě mé práce, kde jsem ale nebyla přiliš spokojena s přístupem paní doktorky. Provedli nám zde genetické a imunologické vyšetření a doporučili HSK, případně drilling – provedeno 2/2014, ale ke graviditě to nevedlo.
   Pak jsem změnila CAR a od léta 2015 šla do CAR u Apolináře. Zkoušen Clostilbegyt, tuším 1-1-1, občas s nálezem dominantního foliklu, ale TT opět vždy negativní.
   Rozhodli jsme se tedy nakonec rovnou pro IVF.
   1.IVF 4-5/2016 s tuším dlouhým protokolem s preparátem Elonva a dopichován Menopur. Stimulaci jsem snášela celkem dobře, i píchání injekcí bylo nakonec v pohodě.
   Výsledkem 1 blastocysta, ET ale neproveden pro OHSS. Embryo zamraženo. OHSS jsem zvládla vyřešit ambulantně, chodila jsem i do práce, jen se mi špatně spalo a bolelo mě břicho.
   KET v 7/2016 s pozitivním výsledkem v 8/2016 i srdíčko. Ale na prvním screeningu zjištěno zamlklé těhotenství odpovídající cca 9tt. Konec záři revize.
   PAk jsem zkusila kurz hormonální jógy, akupunkturu. Ale cyklus se opět nerozjel, tak vyzkoušen opět 3x clostilbegyt. Nakonec v 4/2017 2.IVF
   Tentokrát v krátkém protokolu s Gonalem a pak dopichován Orgalutran, báli se OHSS, tak šli hodně pomalu a nebýt jedné doktorky, která dávky zvýšila, asi by nedošlo ani k odběru vajíček.
   Ten nakonec proběhl. Byly z něj 2 blastocysty. 1 zaveden. 1 zamražena. Před ET mi tentokrát nedělali UZ, takže nevím, jestli byly známky OHSS již při závádění či ne, nicméně asi po týdnu rozvoj OHSS s nutností hospitalizace. Měla jsem ascites, břicho jak v 6.měsíci a pak i otok podkoží, plíce naštěstí bez tekutiny. Mohlo zato zvyšující se Hcg, takže jsem byla ochotná vydržet vše :-))
   Po asi 10 ti dnech konečně zlepšení a dimise. Tentokrát vše OK a v 1/2018 se nám narodil náš úžasný Vítek. Teď je mu 14,5 měsíců a je to kluk jako buk.
   Začínám řešit, jak s druhým….

   Omlouvám se za román, stručněji mi to moc nešlo. Doufám, že to někomu pomůže ke zlepšení nálady a ráda zodpovím případné dotazy 🙂
   M.

  • #1093
   Čápátka
   Správce

   Ahoj Moniku,
   jsem moc ráda, že se vám/ti (potěší mne tykání) blog líbí. Mám radost za každou spokojenou čtenářku, a když je čtenářkou kolegyně, těší mne to o to více 🙂
   Koukám, že tvá cesta za Vítkem byla taky dlouhá. Ale věřím, že zpětně to vnímáš tak, že to za to stálo.
   Máte ještě tedy 1 zamraženou blastocystu? Výhodu KETu vidím v tom, že nehrozí OHSS.

   Já mám za sebou také IVF, už v létě, ale bylo potřeba, aby si to všechno sedlo, než o tom budu psát. Měla jsem krátký protokol s Gonalem a antagonistou Cetrotide. Stimulaci jsem začínala s informací, že se může stát, že nebudu reagovat nebo že taky bude OHSS. Naštěstí jsem reagovala dobře a výsledkem bylo 7 embryí, 1 jsme zavedli a zbytek mrazili. OHSS jsem měla lehký, ale jelikož nedošlo k těhotenství, tak odezněl. Za čas KET, který také nevedl k těhotenství.

  • #1099
   Monik
   Účastník

   Ahoj,
   také budu ráda za tykání 🙂
   Cesta za Vítkem byla dlouhá, ale určitě to stálo za to i s tím OHSS 🙂

   Měli jste dost embryí, tak to je fajn, že máš ještě dost pokusů na KET. Věřím, že se ti určitě některý podaří.

   Nám zbylo ještě to jedno, tak uvidíme, kdy se rozhodneme to zkusit.

   Cvičím každý den hormonální jógu, mám pocit, že mi to pomůže se trochu zrelaxovat. Vím, že jsi psala, že tobě to moc nesedelo. Cvičíš tedy tu metodu dle Mojžíšové? Zajímalo by mě, jak velké jsou v tom rozdíly, nebo jestli má smysl zkusit cvičit třeba obojí 🙂

  • #1105
   Čápátka
   Správce

   Věřím, že hormonální jóga pomůže zrelaxovat a uvolnit se, určitě více než Mojžíšová. Já se na tuhle vlnu nedokážu moc naladit, což uznávám není úplně dobře, protože relaxace je nepochybně zdraví prospěšná. Jednu chvíli jsem zkoušela cvičit jak hormonální jógu, tak Mojžíšovou. Obojí jsem nezvládala každý den, pak to přešlo k cvičení ob den (1 den hormonální jóga a další den Mojžíšová), výsledkem byla frustrace, že nic nefunguje a cvičení jsem vzdala.
   Po nezdařeném KET jsem se rozhodla zase začít cvičit Mojžíšovou, ale sestavu jsem zapomněla, tak jsem si v knihovně půjčila knížku. Zjistila jsem, že cviky jsou trochu jiné než mě učila fyzioterapeutka a že je důležité pořadí (to mi tehdy neřekla ač jsem se na to cíleně ptala). Začala jsem tedy cvičit sama. Po čase mi to ale nedalo a chtěla jsem mít dohled nad tím, zda cvičím technicky správně, už jsem si vyjednávala cvičení na rehabilitaci, ale pak jsem narazila na soukromou fyzioterapeutku a řekla si, že jí zkusím. Trefa do černého, koukla na mne celkově a ukázalo se, že špatně je skoro vše – od dýchání, po strašně stažené svaly na břiše, strašně stažené pánevní dno. Takže mi dala individuálně cviky a měla jsem dál pokračovat v Mojžíšové. Doporučení 3-4 měsíce neotěhotnět. To jsem v hlavě musela trochu zpracovat, ale byla jsem rozhodnutá jít na další KET v co nejlepší kondici. Osud tomu však nahrál tak, že jsem s cvičením přestala kvůli těhotenství 🙂

  • #1106
   Monik
   Účastník

   Ahojky,
   tak to je skvělá zpráva. Moc ti přeju, že to takhle vyšlo 🙂
   Držím palce, ať vše probíhá, jak má.
   Ještě se zeptám, jestli máš pocit, že je něco, co jsi změnila ve svém životním stylu, co ti pomohlo? Spíš jen pro zajímavost, jestli to není tajné :-))

  • #1108
   Čápátka
   Správce

   Ahoj, moc děkuji 🙂
   Myslím, že jsem nic zásadního se svým životním stylem neprovedla. Byla jsem 2 měsíce po nepovedeném KETu ve stimulovaném cyklu a myslím, že díky estrofemu a utrogestanu proběhlo něco jako rebound fenomén po vysazení HAK. Dokonce jsem v tu dobu neměla sílu se držet zdravého životního stylu a i jsem tehdy přibrala. Určitě to ale nebylo tak, že bych na miminko nemyslela, naopak jsem hrozně intenzivně vnímala jak bych si přála dítě a zároveň jsem měla v hlavě, že na něj nejspíš budeme ještě nějakou dobu čekat.

  • #1142
   Reb
   Účastník

   Ja mam momentalne s touhle diagnozou po 2 nevydarenych ivf. To druhe ivf dopadlo jeste hure nez prvni. Cvicim mojzisovou, beru q10, inositol, vitam D, listovku, sazim se cvicit a proste mi to tehotenstvi vubec neprichazi… a diky za tvuj web, zadny z doktoru mi nerekl vsechno co ty.

  • #1143
   Čápátka
   Správce

   Milá Reb,
   mrzí mne, že máš k otěhotnění tak náročnou cestu. Když nevyšla 2 IVF, přišlo se na to, kde je problém? Na čem to selže? Je málo vajíček? Embrya se nevyvíjí nebo se neuchytí? Ještě bych z vlastní zkušenosti doporučila trochu v hlavě polevit od myšlenky na těhotenství – nemyslím tím nemyslet na to, to snad ani nejde, když to moc chceš. Ale najít si čas jen pro sebe, dělat to, co máš ráda – pro sebe a pro svou duši. Užívání tolika přípravků, cvičení Mojžíšové a další cvičení musí být strašně náročné. Také jsem byla jednu dobu v téhle fázi – pro těhotenství udělám všechno. Začít se soustředit i sama na sebe nebylo rozhodně ze dne na den, byla to docela dlouhá cesta…

  • #1146
   Reb
   Účastník

   Myslim, ze vajicek mam docela hodne, mam vysoke AMH kolem 13. Poprve jsem mela 15oocytu, z toho 8 zralych, 6 se oplidnilo a z a nakonec se transferovali 4x morule, ani jeden transfer nebyl uspesny. Druhe ivf dopadlo jeste hur. Odebrali mi 13 oocytu, z toho zralych jen 4… oplodnila se 3. Jinak mame hotobou nasi genetiku i hematologii. Ve druhem pokusu melo byt provedena genetika embryi, ale jikoz uz 3.den jsou jen 4bunecna, neocekavam, ze se vzpamatuji. Asi tlacim na pilu, protoze vim, ze bez ivf asi neotehotnim urcite. Nemam totiz vubec ovulaci. Ale dneska jsem se rozhodla, ze jeste zkusim lazne.

  • #1147
   Čápátka
   Správce

   AMH máš skutečně vysoké a počet připravených vajíček není malý. Je škoda, že nejsou zralá. Nezralá vajíčka bývají při krátké stimulaci. Nemůže to být tím? A proč v CARu transferují moruly? Předpokládám, že připlácíte za prodlouženou kultivaci, tak by vám embrya mohli kultivovat až do 5. dne do stádia blastocysty.
   Lázně jsou určitě fajn nápad, odpočineš si a poznáš holky s podobnými starostmi. Sama jsem je do budoucna plánovala, když by se nedařilo. Ale to, že nemáš šanci na přirozené otěhotnění nemusí být pravda. I u PCOS může občas proběhnout ovulace, i když to nemusí být každý cyklus a dokonce ani nemusí být tak časně jako se obvykle píše (12.-15. den), ale třeba i 20. den cyklu. A všechny ty stimulace a hormonální přípravy na KET můžou mít dozvuky v dalších cyklech. Já jsem toho důkazem. Ovulace nebyla, jen po Clostilbegytu a dokonce 1x ani po něm ne, po stimulovaném KETu jsem měla 2x ovulaci (1x prokázanou ultrazvukem a při té poslední jsem otěhotněla). A to jsem si myslela, že ovulace sama prostě nepřijde…

  • #1153
   Reb
   Účastník

   Moc děkuji za tvou odpověď :-).

   U 1. IVF jsem tomu ještě moc nerozuměla a nenapadlo mě, že když chci prodlouženou kultivaci, že embryo má být 5. den ve stádiu Blastocysty. To jsme měli 4 embrya a teoreticky se tak dalo počkat, které do 5. dne vydrží. Ale jako bohužel spoustu věcí nám neřekli a člověk si ty informace nakonec musí zjišťovat sám přes internet.

   No ve výsledku teď po 2. neúspěšném IVF mám jen 2 možnosti. Buď zkusit dlouhý protokol a vlastní vajíčka, nebo jít do 3.IVF s darovanými oocyty. Říkají, že ta kvalita oocytů tedy není u mě nic moc. Pokaždé jsem měla krátký protokol, podruhé s Gonalem S manželem jsme se rozhodli to ještě nevzdat a zkusíme jiný CAR i mé vlastní vajíčka. I když je to celé velká sázka do loterie a zatím těžce prohráváme.
   Takže se těším do lázní, že si odpočinu a naberu nové síly :-).

  • #1155
   Čápátka
   Správce

   Někdy je opravdu těžké se vyznat v tom, co je správně. Těch cest, kterými se lékař může vydat může být někdy více a neznamená to, že když to někdo udělá trochu jinak, že je to úplně špatně.
   V mém CARu taky mrazili 4. den, ale funguje to tak, že rozmrazují den před transferem a transferují se právě blastocysty. Tehdy jsem se na to vyptávala a vysvětlovala mi to embryoložka. Přesto jsem v moc diskuzích nenarazila na to, že by se to takto dělalo běžně.
   Ač se dlouhý protokol u PCOS nedělá většinou jako 1. volba, tak znám osobně ženu, kde krátký protokol k ničemu nevedl, podstoupila dlouhý protokol a otěhotněla, její miminko bude za pár dní slavit 1. narozeniny.
   Osobně bych taky spíše zkusila jiný CAR a svá vajíčka. Rozhodnutí přijmout darované vajíčko není vůbec snadné a já bych chtěla vyzkoušet všechny možnosti.
   V lázních to bude určitě moc fajn, snad jsem neslyšela o nikom, kdo by tam byl nespokojený 🙂 Ať se Ti tam líbí a hlavně ať si odpočineš a nabereš hodně sil jak fyzických, tak psychických!

  • #1156
   Čápátka
   Správce

   Někdy je opravdu těžké se vyznat v tom, co je správně. Těch cest, kterými se lékař může vydat může být někdy více a neznamená to, že když to někdo udělá trochu jinak, že je to úplně špatně.
   V mém CARu taky mrazili 4. den, ale funguje to tak, že rozmrazují den před transferem a transferují se právě blastocysty. Tehdy jsem se na to vyptávala a vysvětlovala mi to embryoložka. Přesto jsem v moc diskuzích nenarazila na to, že by se to takto dělalo běžně.
   Ač se dlouhý protokol u PCOS nedělá většinou jako 1. volba, tak znám osobně ženu, kde krátký protokol k ničemu nevedl, podstoupila dlouhý protokol a otěhotněla, její miminko bude za pár dní slavit 1. narozeniny.
   Osobně bych taky spíše zkusila jiný CAR a svá vajíčka. Rozhodnutí přijmout darované vajíčko není vůbec snadné a já bych chtěla vyzkoušet všechny možnosti.
   V lázních to bude určitě moc fajn, snad jsem neslyšela o nikom, kdo by tam byl nespokojený 🙂 Ať se Ti tam líbí a hlavně ať si odpočineš a nabereš hodně sil jak fyzických, tak psychických!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.